Ana Sayfa Dernek İletişim Site Haritası
 
Ana Sayfa : Akreditasyon Komisyonu'ndan

Akreditasyon Komisyonu'ndan

Değerli Meslekdaşlarım,

Akreditasyon Komisyonu; Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği Yeterlik Kurulu bünyesinde 2007 yılında kurularak,  uzmanlık eğitimi veren kliniklerin eğitim ve hizmet aktivitelerinin standardlarını saptayarak ulusal  bir standardizasyon sağlanması amacını taşımaktadır.

Bu amaçla yurt içindeki Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi eğitimi veren kliniklerin eğitim aktivitelerinin ve bununla bağlantılı olan hizmet aktivitelerinin niteliklerini belirleyerek, belirli bir standarda ulaşması ve bu standartların yükseltilmesini sağlamak için sertifikalandırılması çalışmalarını sürdürmektedir.

Geçen 11 yıllık süre içerisinde 23  Kliniğimiz başvuru şartlarını sağlayarak  akredite olmuşlardır. Önümüzdeki dönemde de gönüllülük esasına dayalı, gelişimi ve ilerlemeyi destekleyici, bağımsız ve kar amacı gütmeyen bir misyona sahip olan Akreditasyon Komisyonu, TKBBBBC Derneği çatısı altında Yeterlik Yürütme Kurulu’na bağlı olarak çalışmalarına devam edecektir.

Ulusal Akreditasyon çalışmaları devam ederken diğer yandan da uluslararası akreditasyon için çalışmalar yapılmaktadır.

Bu vesile ile ulusal kongre döneminde seçilen ve çalışmalarına hızla başlayan Akreditasyon Komisyonu üyeleri başta olmak üzere diğer komisyon ve Yeterlik Kurulu üyelerinin  KBB camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.

Saygılarımla.

Prof. Dr. Fadlullah AKSOY
TKBBBBC Derneği Yeterlik Kurulu Akreditasyon Komisyon Başkanı

 
LookUs & Online Makale