Ana Sayfa Dernek İletişim Site Haritası
 
Ana Sayfa : Yeterlik Belgesi

Yeterlik Belgesi

Yeterlik Belgesi, kulak burun boğaz ve baş boyun cerrahisi uzmanının uzmanlık çekirdek eğitim programında çerçevesi çizilen kapsamda ve standartlara uygun biçimde eğitim aldığını ve bu alandaki bilgilerini yeni bilimsel gelişmelere göre güncellediğini gösteren ve Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik Kurulu Yeterlik Yürütme Kurulu Başkanı tarafından imzalanmış olan ve beş (5) yıl süreyle geçerli olan resmi belgedir.

Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik Kurulu Yönetmelği’nin ilgili maddeleri gereği bu belge, Yeterlik Kurulunun her yıl düzenli olarak yaptığı Yeterlik Sınavında başarılı olan adaylara verilmektedir.

Yeterlik Belgesine sahip olmanın geçici özel hükümleri Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik Kurulu Yönetmelği’nin Özel Durumlar başlığı altında yer alan 8.1 maddesi ile düzenlenmiştir ve bu hükümlerin geçerlik süresi 13 Şubat 2010 tarihi itibarıyla sona ermiştir. Şu anda Yeterlik Belgesine sahip olmanın tek yolu Yeterlik Sınavında başarılı olmaktır.

Yeterlik Belgesine sahip olan kulak burun boğaz ve baş boyun cerrahisi uzmanı Yeterlik Genel Kurulu üyesidir.

Yeterlik Belgesinin geçerlik süresi sonunda yenilenmesi ile ilgili koşullar, yani yeniden belgelendirmenin esasları, Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik Kurulu tarafından belirlenir.
 

YETERLİK BELGESİ ÖRNEĞİ- 1 YETERLİK BELGESİ ÖRNEĞİ- 2
 
LookUs & Online Makale