Ana Sayfa Dernek İletişim Site Haritası
 
Ana Sayfa : Başkandan

Başkandan

Sevgili Meslektaşlarım,

Bir önceki yönetim kurulu başkanımızdan bayrağı devralarak kurulumuzu daha ileriye götürmek için arkadaşlarımızla birlikte çalışmalarımıza başladık.

Bildiğiniz gibi Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik Kurulu (Türk KBB-BBC Yeterlik Kurulu) Türk KBB ve BBC Derneği ile eşgüdüm içerisinde çalışan, ancak bilimsel olarak özerek olan; uzmanlık eğitim programının geliştirilmesi, uygulanması ve değerlendirilmesi için standartlar belirleyen; yeterlik sınavları aracılığı ile yeterlik belgelendirilmesi yapan; uzmanlık eğitimi veren birimler için rehber bilgiler ve standartlar oluşturan; eğitim birimlerini gönüllülük temelinde ziyaret ederek değerlendiren, eksiklikleri belirleyen, giderilmesi için öneriler geliştiren ve eğitim birimlerinin akreditasyonunu sağlayan bir kuruluştur.      

Kurulumuz 13 Şubat 2005 tarihinde özerek olarak kurulmuş ve 24 Mayıs 2005 tarihinde kurucu başkanımız Prof. Dr. İbrahim HIZALAN hocamızın önderliğinde çalışmalarına başlamıştır. İlk başkanımızdan sonra sırayla, Prof. Dr. Tayfun KİRAZLI, Prof. Dr. Nazım KORKUT, Prof. Dr. Onur ÇELİK, Prof. Dr. Enis Alpin GÜNERİ, Prof. Dr. Adil ERYILMAZ ve Prof. Dr. Erol KELEŞ bayrağı devr almış ve kurulumuzu daha ileriye götürmüşlerdir. Bu nedenle kuruluşundan buyana kurulumuzda görev alan ve özveri ile çalışan başta başkanlarımız olmak üzere tüm meslektaşlarımıza teşekkürü ederim.

Çalışma arkadaşlarımızla birlikte amacımız, Türkiye’ de kulak burun boğaz uzmanlık eğitimini dünya standartlarına getirerek başarılı uzman hekimler yetiştirmek ve tüm kurum/kuruluşlarımızın araç, gereç ve alt yapı donanımlarını dünya ile yarışır standartlara kavuşturmaktır. Bu amaç için yönetim kurulu ve komisyonlarımızda görev alan tüm arkadaşlarımızla özverili bir şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğimizi belirtir saygılar sunarım.

Prof. Dr. İrfan KAYGUSUZ
Türk KBB ve BBC Yeterlik Yürütme Kurulu Başkanı
21.11.2018

 
LookUs & Online Makale